8 Kasım 2015 Pazar

Hikaye Tanıtımı - İcâz

Hikaye Tanıtımı - İcâz
Yazarı: ozgekocaoglu
Türü: Genç Kurgu
Durumu: Devam ediyor
Konusu:
Yok öyle; umutları yitirip karanlıklara savrulmak.
Unutma, aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak. * Yumruk yaptığı parmaklarını siyah elbisesinin arkasına saklarken kendisini sıkmaya devam ediyordu genç kız. Acı, boğazını düğümlüyor, nefes almasını engelliyordu. Acı, bacaklarının kontrolünü ele geçiriyor, dengesini yerle bir ediyordu. Acı; kabullenmiyor, reddediyor ve isyan ediyordu. Tabutun üzerine toprak atmaya başladıklarında, daha fazla baş edemedi acıyla Beste Işık Demir. Boğazından isyan dolu bir çığlık koparken ruhunun hakimiyetini kaybetmiş gibi hissediyordu. Ruhunun bir yarısını kayıp ediyordu. Bazen bir kelime yeterdi, koca bir cümle yerine... Ölüm. Iraz ölmüştü. Daha yirmi yaşında soluğu tükenmiş, tüketmişti.
İki yıl yas tuttu genç kız arkasından sevgilisinin. İki yıl yaşayan bir ölü oldu.
İkinci yıl sona erdiğinde hayatına neredeyse devam edeceği zaman, geçmişe yavaş yavaş karışmaya başlayan mavi gözlerle buluştu yine gözleri.
Iraz Apakarslan iki yıl sonra sapa sağlam bir fakülte kantininde yeniden sevgilisiyle göz göze gelmişti.
Bir kukla gösterisinde iplerini kaybetmiş gibi hissediyordu Beste. Oyun, dibi görünmeyen bir çukurdu.
Karanlık hücrelerine işlemiş, intikam nefesini kirletmişti.
Iraz intikam için dönmüştü hayata, öldürmek için. Lakin aşk icazdı.
Bir kelimeyle dokundu kalbine, karanlık aşık oldu ışığa. * ''Bir sözün ya mânâsı çok, sözü az; ya sözü çok, mânâsı az, ya da mânâsı sözüne eşit olur. Bunlardan birinciye icâz, ikinciye itnâb, üçüncüye de müsâvât denir.''


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder