3 Kasım 2015 Salı

Wattpad Nedir?

Wattpad nedir?

Wattpad nedir?

Geçen seneden beri Türkiye’de popülerliğini hızla artıran Wattpad, dünyanın en büyük hikaye paylaşım platformudur. Kanada merkezli bu platform, dünyanın en yeni trendleri arasındadır. Wattpad, amatör ve profesyonel hikaye yazarlarını ve okurları bir araya getirir. Kısacası Wattpad nedir sorusunun cevabı, kitap okumaya, yeni hikayeler keşfetmeye doyamayan kitap kurtları için paha biçilmez bir hazine sandığıdır. Yazdıkları hikayeleri potansiyel okurlarla paylaşmak isteyen yazarlar için ise bulunmaz bir fırsattır.

Wattpad ücretli midir?

Wattpad, tamamen ücretsizdir. İster bilgisayar başından ulaşabileceğiniz, ister cep telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulamadır. Kullanmak için tek yapmanız gereken siteye üye olmaktır. Sonrasında ister kendi hikayenizi yayınlamaya, isterseniz de Wattpad yazarları tarafından yazılmış hikayeleri keşfedip okumaya başlayabilirsiniz.

Wattpad nasıl kullanılır?

Wattpad’de hikaye heşfetme sayfasından çeşitli türlerde popüler hikayeleri görebilir, ya da arama çubuğu yardımıyla kendi zevkinize uygun hikayeler arayabilirsiniz. Hikayelerin kim tarafından yazıldığını, kaç kez okunduğunu, kaç oy ve yorum aldığını ve konusunu görebilirsiniz. Okumak istediğiniz hikayeyi ister “oku” seçeneğiyle hemen okumaya başlayın, ister “ekle” seçeneğiyle daha sonra okumak üzere kütüphanenize ekleyin. Eğer uygulamayı cep telefonunuza indirdiyseniz kütüphanenize eklediğiniz hikayeleri internet erişiminiz yokken bile okuyabiliyorsunuz.

Wattpad hikaye yayınlama


Kendi hikayenizi yayınlamaya karar verdiyseniz tek yapmanız gereken “Çalışmalarım” bölümüne gidip yeni hikaye eklemek. Wattpad hikaye yayınlamak için hikayenizin tamamlanmış olması gerekmez. Hikayenizi bölüm bölüm paylaşabilirsiniz. Fakat hikayenizin çok okunmasını, popüler olmasını istiyorsanız kapak tasarımı gibi konulara özen göstermelisiniz. Wattpad kapak tasarımıyla ilgili buradaki yazımdan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca okuyucu artırmayla ilgili daha fazla öneri istiyorsanız, faydalı ipuçları için blogu takipte kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder